Tweevoudig Libriswinnaar Rob van Essen te gast in de bblthk

28 okt , 11:22 • Kunst en Cultuur
Auteursfoto_Rob_van_Essen_©_Isabelle_Pateer_landscape
Isabelle Pateer
Rob van Essen
Op woensdag 4 november ontvangt de bblthk schrijver Rob van Essen voor een nieuwe editie van ‘Literatuur met Tonk’. De tweevoudig winnaar van de Libris Literatuurprijs gaat in gesprek met de Wageningse schrijfster Florence Tonk.
Ze praten over zijn nieuwste roman De grote schoonmaak, het schrijversvak en de rol van persoonlijke herinneringen in literatuur. Ook zijn eigen verleden in Wageningen komt aan bod. 
Wageningse supermarkt
Rob van Essen werd geboren in Amstelveen, groeide op in Rijssen en woonde jarenlang in Amsterdam. Inmiddels woont hij in Brussel. Toch is hij ook een beetje een Wageningse schrijver. Als tiener woonde hij met zijn ouders in Bennekom, ging hij naar school in Ede en werkte hij een tijd bij Hendriks VéGé Voordeelmarkt, een supermarkt in Wageningen. Juist die supermarkt speelt een belangrijke rol in zijn nieuwste roman De grote schoonmaak. 
In het boek keert de supermarkt terug onder de naam Vendriks VéGé Voordeelmarkt. Wat zich daar afspeelt en hoe het leven van de hoofdpersoon vervolgens verloopt, levert een verhaal op vol raadselachtige gebeurtenissen, absurditeit en humor. Net als in zijn eerdere werk laat Van Essen zich inspireren door ervaringen uit zijn eigen leven, die hij op verrassende wijze verweeft met fictie. 
Wagenings puberverleden
Op woensdagavond 4 november gaat Van Essen hierover in gesprek met Florence Tonk, schrijfster en geboren en getogen Wageningse. De twee kennen elkaar al jaren en raakten bevriend toen ze allebei in de Amsterdamse Rivierenbuurt woonden. Ze behoren tot dezelfde generatie en fietsten in de jaren tachtig allebei als pubers door Wageningen. Die gedeelde geschiedenis vormt het vertrekpunt voor een gesprek over hun schrijverslevens, het ambacht van schrijven en de vraag hoe persoonlijke ervaringen kunnen uitgroeien tot literatuur. Hoeveel van een schrijver zelf zit er eigenlijk in een roman? En hoe verander je herinneringen in een verhaal? 
Informatie
De avond vindt plaats op woensdag 4 november in de bblthk in Wageningen. De inloop met koffie en thee begint om 19.30 uur en om 20.00 uur start het gesprek. Vanaf 21.30 uur is er gelegenheid om boeken te kopen en te laten signeren. De avond eindigt om 22.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via bblthk.nl/agenda. Als er nog plaatsen beschikbaar zijn, kunnen bezoekers ook aan de deur een kaartje kopen. Vooraf reserveren wordt aangeraden. 
loading

Loading articles...

Loading