Advies informateur over samenstelling coalitie Wageningen

01 apr , 20:30Gemeente Wageningen
Interieur-stadhuis-raadzaal-1024x682-1
Gemeente Wageningen
De informateur Selcuk Akinci heeft vandaag zijn advies uitgebracht aan alle partijen in de raad. Hij adviseert om als eerste formatiegesprekken te voeren met Pro (voorheen GroenLinks-PvdA) en de Stadspartij.
Hij heeft daarvoor een aantal argumenten:
  • het draagt bij aan het vertrouwen in het democratisch proces, wanneer de electorale verschuiving ook zichtbaar wordt in de samenstelling van het stadsbestuur;
  • een combinatie met de Stadspartij kan een rol spelen in de vertegenwoordiging van een groep kiezers die zich in de afgelopen periode wellicht minder gehoord heeft gevoeld;
  • dit tweede argument wordt verder versterkt door het feit dat de Stadspartij Wageningen al drie verkiezingen op rij de tweede partij van Wageningen is en bij de afgelopen verkiezing, na nieuwkomer Partij voor de Dieren, in procentpunten de grootste verkiezingswinst heeft geboekt.
Lange termijn onderwerpen
Verder adviseert hij onder meer om een coalitieakkoord op hoofdlijnen te maken, en na bespreking van het coalitieakkoord en de benoeming van de wethouders raadsbreed met elkaar in gesprek te gaan om een Lange Termijn Raadsagenda met onderwerpen te maken waarmee de raad de komende jaren aan de slag wil gaan. Per onderwerp kan de raad daarin vastleggen hoe hij het onderwerp wil behandelen, inclusief het gewenste niveau van participatie door inwoners en organisaties.
Zijn advies eindigt met een conceptopdracht voor de formatie, bestaand uit negen punten. Lees het volledige advies.(Externe link)
Morgenavond 2 april vindt om 19.30 uur in de raadzaal de openbare bespreking van zijn advies plaats.
Wat ging vooraf
Zaterdag 21 maart is informateur Selçuk Akinci door de acht partijen uit de nieuwe raad gevraagd om een ‘informatieronde te houden met alle partijen waarin inhoudelijke overeenkomsten en verschillen, en de voorkeuren van partijen voor een coalitie worden geïnventariseerd. In deze fase worden een raadsbrede vorm en/ of een coalitieakkoord onderzocht’.
Zijn tweede opdracht luidde: ‘en daarvoor een inhoudelijke opdracht te schrijven voor de formatiefase.’ De afgelopen anderhalve week heeft hij met alle partijen gesproken.
loading

Loading articles...

Loading